تاثیر نوفالو بودن لینک خارجی
ثنا شاه محمدی
زمان انتشار مقاله ۱۳۹۹/۱۰/۱۳

تاثیر نوفالو بودن لینک خارجی در محتوا و یا متن مقاله مبحثی است که می خواهیم امروز به شرح آن بپردازیم. قبل از اینکه به این سوال پاسخ بدهیم؛ باید چند مبحث و تعریف اولیه در زمینه لینک ها را برایتان روشن کنیم. این پست می تواند به خیلی از سوالات و ابهامات شما در زمینه لینک بیلدینگ پاسخ بدهد. با تیم وبین سئو همراه باشید.

اصول و قوانین مربوط به تولید محتوا و همچنین قواعد سیستم جستجوی گوگل در طی زمان تغییرات و بالا و پایین های زیادی را مشاهده نموده است. اما در خصوص ساخت لینک ها، هنوز هم مانند گذشته، جایگاه و اهمیت خاص خودش را دارد.

اصطلاحات مهم لینک سازی

در ابتدا به سوال فالو نوفالو چیست می خواهیم جواب بدهیم تا با مفهوم کلی آنها آشنا شوید. شناخت این مفاهیم، یک درک و شناخت درستی به شما می دهد که در لینک سازی، امری حیاتی است. انواع لینک ها از لحاظ ساختاری دسته بندی شده اند و خواندن مقاله سئوخارجی به شما توصیه می گردد.

تاثیر نوفالو بودن لینک خارجی,چیست nofollow لینک,فالو نوفالو چیست

لینک فالو:

با ساخت لینک follow در واقع بخشی از ارزش و رنک شما به آن صفحه منتقل می شود.
تمامی لینک ها به صورت پیش فرض دارای rel فالو هستند. نیازی نمی باشد تا این نقش را برای شان تعیین کنیم.

در تصویر زیر، کد لینک فالو را مشاهده می کنید.

کد لینک نوفالو,لینک بیلدینگ چیست,لینک نوفالو چیست

نکته جالب توجه این است که؛ لینک سازی در سئو محتوا دارای یک ویژگی منحصربفردی است. به این صورت که مانند دومینو کار می کند. یعنی اینکه اگر در انجام آن اشتباهی رخ بدهد، تمام تلاش هایتان در بهبود سئو سایت و افزایش رنک تان انجام داده اید؛ یکی یکی به فنا می رود!

لینک نوفالو:

در این لینک هیچ گونه ارزش یا اعتباری به سایت یا صفحه موردنظرتان انتقال داده نمی شود. این ساختار را به صورت یک rel معرفی می کنیم. در تصویر زیر کد لینک نوفالو را مشاهده می کنید.

تاثیر نوفالو بودن لینک خارجی,چیست nofollow لینک,فالو نوفالو چیست

تفاوت اصلی بین dofollow و nofollow تنها در عبارتی است که در جلوی کد rel می نویسیم. که همانطور که گفتیم به صورت پیش فرض فالو است؛ یعنی نیازی نداریم تا دستور rel=dofollow را بنویسیم. با استفاده از تگ nofollow در واقع به ربات های گوگل می گویید این لینک را در محاسبه رنک صفحه (PageRank) در نظر نگیرند.

تاثیر نوفالو بودن لینک خارجی

حالا برمی گردیم به سوال اصلی این مقاله یعنی لینک سازی خارجی در محتوا باید فالو باشد یا نوفالو؟

جواب این است که خود شما باید این تصمیم را بگیرید که لینک خارجی سایت تان کدام rel را داشته باشند. همه چیز به استراتژی محتوای سایت تان برمی گردد و اینکه استراتژی محتوا چیست را در پست مربوطه اش کاملا توضیح داده ایم.

فقط باز تاکید می کنیم که فراموش نکنید که ارزش و رنک شما با لینک ها منتقل می شوند.

در ادامه به چند نکته مهم اشاره خواهیم کرد که در این تصمیم گیری کمک کننده شما هستند.

نکات مهم لینک سازی خارجی

در صورتی External Link تان جز یکی از گروه های زیر هست؛ پیشنهاد ما استفاده از پیوند آدرس با رل nofollow است.

  1. سایت مقصد بی کیفیت باشد. یعنی اینکه آن سایت با اصول و قواعد سئو کلاه سفید رنک نگرفته است. تنها هدفش کسب رتبه در گوگل بوده و برای محتوا و سایر موارد بهینه سازی سایت هیچ اهمیتی نداده. گاهی اوقات با دیدن ظاهر و محتوا متوجه این قضیه می شوید.
  2. آن سایت مرتبط با زمینه کاری و فعالیت شما نمی باشد. این مساله را موتور جستجوی گوگل کاملا واضح گفته است که پیوندهایی که بین سایت های مرتبط رد وبدل می شود؛ از ارزش زیادی برخوردار می باشند. اما اگر مجبور هستید به سایت نامرتبط لینک بدهید؛ آن را در حالت نوفالو قرار بدهید.
  3. وب سایت مقصد، هیچ رتبه خاصی در صفحات سرچ گوگل ندارد. اگر به این مدل پیج ها، لینک فالو بدهید. شما دارید کمک می کنید که آن سایت رتبه خوبی را بدست بیاورد. شاید الان برخی از دوستان این را بگویند که چقدر سختگیرانه!!! اما بدانید که اگر این سایت خودش کیفیت خوبی داشت؛ مطمئنا در جایگاه خوبی قرار می گرفت. هیچ نیازی داشت که از شما بک لینک بگیرد.
  4. خطرناک ترین گزینه، سایت هایی هستند که فعالیت های اسپم دارند. اگر آن سایتی که به آن پیوند باارزش داده اید؛ قوانین و خط قرمز های گوگل را شکسته باشد؛ شما را هم در باتلاق پنالتی شدن می کشاند.

امیدواریم که بعد از دانستن این نکات کلیدی و مهم دیگر هیچ مشکلی با مفهوم لینک بیلدینگ چیست نداشته باشید.

دیدگاه ها

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *