آموزش بازاریابی محتوا,بازاریابی محتوا,بازاریابی محتوا برای کسب و کار
محمد نصیری
زمان انتشار مقاله ۱۳۹۹/۰۱/۰۷

حتما درباره آموزش بازاریابی محتوا چیزهایی شنیده اید و در مورد پادشاهی محتوا خیلی مقالات خوانده و ویدیوهای بسیاری مشاهده کردید، ولی بیایید از اول شروع کنیم و ببینیم اصلا بازاریابی محتوا چیست؟

بازاریابی محتوا  :

قبل از این که بسراغ بازاریابی محتوا بریم بگذارید کمی در مورد محتوا صحبت کنیم.

 یان لاری، مدیر عامل شرکت Portent می گوید :

 ” به محتوا های طولانی ، مقالات وبلاگ و هرچیزی که دارید برای سایت می سازید را محتوا نمی گویند بلکه هرچیزی که قابلیت ارسال پیام را به مخاطب داشته باشد را محتوا می گویند! “

 همه ایمیل ها، توییت ها، صفحات فرود و همه توضیحات یک محصول، نمونه های یک محتوا هستند. محتوا اصل اساسی فعالیت بازاریابی محتواست. اگر محتوایی نباشد متخصصان سئو چیزی برای بهینه کردن ندارند.

حتی کلمات کلیدی و متاهایی که سئوکاران تعریف می کنند تا ربات های گوگل راحت تر ایندکس کنند و تک تک لینک هایی که یک سئو کار ایجاد می کند هم خودش بخشی از محتوای یک سایت است.

پس تا اینجا مشخص شد همه اطلاعات روی سایت – فارغ از هر گونه فرم و شکل – محتوای ما محسوب می شود.

 بازاریابی محتوا چیست؟

بله مشخص است؛ به استفاده از این محتواها برای محقق شدن اهداف ، بازاریابی محتوا گویند.

این اهداف می تواند جمع کردن مشتری برای فروش محصول باشد و یا نگه داشتن مشتریان فعلی، گسترش نام و برند یک شرکت و یا رواج یک صنعت. هدف هر چه که باشد، مشخصاً در راستای هدف تجاری و سود یک کسب و کار است. حال چطور این بازاریابی برای تجارت ها سودمند است؟

بازاریابی محتوا برای سودآوری کسب و کارها :

حتی با وجود رواج بازاریابی محتوا هنوز هم برخی از کسب و کارها به بازاریابی محتوا اعتماد نمی کنند و درکی از مزایای آن ندارند. خیلی خوب است که بتوان صاحبان این کسب و کارها را آگاه نمود.

خب برای این کار باید ببینیم این افراد به چه فکر می کنند و چه چیزی را می خواهند بدانند! آنها دوست دارند بدانند که مزایای بازاریابی محتوا برای آنها چیست و چگونه می تواند برای تجارتشان سودآور باشد؟

بیایید پاسخ این پرسش را بررسی کنیم.

نتایج نامحسوس در ابتدای بازاریابی محتوا

– شناخته شدن برند تجاری:

یکی از مزایای بازاریابی محتوا شهرت برند تجاری است. بطور مثال مکالمه زیر را در نظر بگیرید:

آموزش بازاریابی محتوا,بازاریابی محتوا,بازاریابی محتوا برای کسب و کار

خب همانطور که می بینید تولید محتوا مناسب به مخاطبان و مشتریان شما چه مزیتی برای صحبت کردن از شما می دهد تا دیگران را از برند شما مطلع کرده و به برقراری ارتباط با کسب و کار شما ترغیب کنند. بدین شکل برند تجاری شما شناخته می شود.

دیدگاه ها

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *